Kurumsal

SMS MARMARA GROUP

SMS Marmara Group fidanlıkları bünyesinde; Yapraklılar, İbreliler, Ağaçcıklar, Bonzai türler, Çalı türleri, Otsu ve Saz türleri, Sarılıcı türler, Yarı bodur türler, Meyve çeşitleri ve Egzotik türler’den yılda 5.000.000 adetin üzerinde Dış Mekan Süs Bitkileri üretimi ve pazarlaması yapılmaktadır. Bunun yanı sıra Uygulama -Tasarım ve Bakım işleri, Biyolojik Gölet Uygulamaları, Hücresel Dolgu Sistemleri çalışmalarımız arasında yer almaktadır. Bu konseptin yer aldığı firmalarımız;

Sakarya Fidancılık Seracılık San. Tic. A.Ş. Türkiyenin süs bitkileri sektörüne öncülük eden şehirlerinde kaliteli ve kapsamlı bitki üretimini yapan firmamız 2500 dönüm alanda; Sakarya / Merkez’de büyük ağaçların ve şekilli bitki türlerinin üretimini, Sakarya / Pamukova’da yapraklı ağaç türleri ve pamukovanın yüksek kesimlerinde soğuk klimaya uygun ibreli bitki türlerinin üretimini ve İzmir/Ödemiş te çiçekli bitkiler ve tropik bitkilerin üretimini uygun teknolojiden de yararlanarak yapmaktadır.

Sakarya Botanik San. ve Tic. A.Ş. Sakarya Fidancılık A.Ş. tarafından üretilmiş olan bitkileri teknolojik ekipmanlarla saksılayarak kullanıma hazır hale getirmekle birlikte, Türkiye ve Yurt dışına bitki pazarlamaktadır. 270 dönüm alana kurulmuş olan Türkiye’nin en modern ve en büyük fidanlık tesisini işletmektedir. Şirket bünyesinde 12.500m2 Sera alanı, 1.500 m2 kapalı bitki saksılama hangarı, 6.500m2 Gölgelik ve Otomatik sulama sistemleri ile bitki sağlığının gerektirdiği her türlü donanım bulunmaktadır. Fidanlıkta Yıllık 2.000.000 adetin üzerinde saksılı bitki üretip pazarlayarak Türkiye’nin en büyük bitki ihracat firması olma özelliğini sürdürmektedir.

Antalya Süs Bitkileri A.Ş Tropik ve Akdeniz iklimi Bitki türlerini üretmek üzere Antalya ilinde kurulmuştur. Üretimde 3. Yılına ulaşan Firmamız alan olarak 400.000m2 repikaj ve saksılı ağaç üretim seviyesine ulaşmıştır. Yine Showroom sahasındaki Stok alanı ve Çalı üretim tesisleri de 6500 m2 Sera ve 30.000 m2 açık alan olmak üzere 36.500 m2 ye ulaşmıştır. Üretmekte olduğu her bir bitki türü için yüksek kalite standartlarında ürün elde etme amaç edinen Şirketimiz, Körfez ülkelerine son 2 yılda 100 konteyner bitki ihracatı yapmıştır. İhracat rakamlarını her yıl belirli seviyede arttırarak Ülkemizdeki Süs bitkisi Üretim sektöründe konusunda lider ve öncü bir Firma olma gayesine emin adımlarla ilerlemektedir.

Marmara Fidancılık ve Seracılık A.Ş. 1996 yılında taahhüt işlerine giren firma, kısa sürede başarılı çalışmalar yaparak sektörde varlığını hissettirmeye başladı. 1999 yılında bitki üreticiliği konusunda modern teknolojinin uygulandığı Pamukova Bitki Üretim Tesisini kurdu. Marmara Fidancılık yurtiçi ve yurtdışında büyük çaplı projeler yaparak sektörün Türkiye’deki lokomotifi olma özelliğini sürdürmektedir. Tasarım-uygulama--bakım, sulama sistemleri ve hücresel dolgu sistemlerini kapsayan birçok hizmeti içerisinde barındıran grup firmasıdır.

Marsa Yapı Peyzaj İnş. ve Tic. Ltd. Şirketi 2012 Yılında Kurulmuş Olup Sms Marmara Group ‘un lokomotif firmasıdır. Kamu ve özel sektörde peyzaj ve taahhüt işleri yapan firma ağırlıklı olarakuygulama alanında hizmet vermektedir

Marmara International L.L.C. Firmamız SMS MARMARA GROUP ‘un yedinci lokomotif firmasıdır. Marmara international Birleşik Arap emirliklerine de bu yıl dünya fuarlarının merkezi EXPO 2020’nin Dubai seçilmiş ve ilk kez bu bölgeye verilmiş olmasının yanı sıra, yılda 25 milyon ziyaretçi beklenen bir kent haline dönüşecek olması, bir anda bölgeyi yatırım merkezi haline getirmiştir. Fidanlığımız ve proje tasarım ofisimiz: yalnızca Dubai değil, Birleşik Arap Emirliklerine hizmet amaçlı 2014 itibariyle merkez Dubai’ de varlık göstermeye başlamıştır.

 

Bize Ulaşın

Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
WhatsApp Yardım Hattı