Erişilebilirlik

Sakarya Botanik San. ve Tic. A.Ş. ve web uygulama geliştirme ekibi Kurumsal Hizmetler Yazılım & Mühendislik olarak kurumsal web sayfamızın oluşturulması sırasında tüm internet erişim araçları tarafından görüntülenebilir olması için çalışmalar yaptık. Bu çalışmalar kapsamında birçok internet tarayıcısı ve mobil cihazda testler yapıldı. Yapılan testler neticesinde web sayfasında özel geliştirmeler yapıldı.
Yapılan tüm çalışmalara rağmen web sayfasını gezerken bazı hatalar veya görüntülenme sorunları yaşayabilirsiniz. Web sayfası teknik grubu olarak bu hatalar en kısa sürede giderilecektir.

Sayfa Kısa Ulaşım Adları (Clean URL) 
Web sayfasının içeriklerine kısa yoldan erişebilmeniz ve bölümlerin akılda kalıcılığını artırmak için tüm içerik bölümlerine kısa ulaşım adları hazırlandı.

Resimlerin Alternatif Metinleri 
Görmezlerin de web sayfasını ziyaret ederek içeriklerden faydalanabilmeleri için resimlerin alternatif metinlerini text olarak hazırlandı. Ayrıca erişilebilirlik çalışmaları kapsamında özel verileri işaretleyerek veri tutarlılığı artırıldı.

Mobil Aygıt Desteği 
Sayfa altyapısı mobil ayıtlarda da görüntülenebilmesi için tasarlandı.
World Wide Web Konsorsiyumu (W3C) tarafından belirlenen Web Erişilebilirlik öncelikleri (WAI) İçerik Erişilebilirlik İlkelerine uygun bir şekilde yapılandırıldı.

Web sayfasında bazı bölümlerde javascript (web uyglamaları yazılım dili) kullanılmıştır. Javascriptlerin çalışmaması işleyiş açısından doğrudan bir eksiklik yaratmamaktadır. Ancak sayfaları düzgün görüntüleyebilmek için browser'ınızın javascript desteğini açmanızı öneririz.

Bize Ulaşın

Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
WhatsApp Yardım Hattı